DŽERONIMO STILTONO KONCEPCIJA

DŽERONIMAS STILTONAS IR JO ELGESYS
Džeronimo trūkumai daro jį patrauklų: kartu su juo jaudinamės, iš jo pasišaipome ir galiausiai kartu džiaugiamės, nes kiekvienas jo pralaimėjimas virsta pergale.
Savo elgesiu ir saviironija Džeronimas Stiltonas perteikia amžinas vertybes: šeimos svarbą, sugebėjimą nugalėti savo baimes, susitaikymą su kitų trūkumais, mokslo svarbą, savo įsitikinimų laikymąsi, paslaugumą, atvirumą kitoms kultūroms, smalsumą, supratimą, kad komandinis žaidimas yra pranašesnis už pavienes iniciatyvas, taiką pasaulyje, draugystę ir meilę, taip pat solidarumą, sąžiningumą, ištikimybę, nuoširdumą, pagarbą vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms.
Džeronimo Stiltono istorijos yra kupinos nuotykių ir netikėtų įvykių, tačiau jose neperlenkiama lazda ir nėra vulgarumo. Jose nekalbama apie ginklus, smurtą, alkoholį, rūkalus, azartinius lošimus, medžioklę, nėra įstatymų pažeidinėjimo atvejų ir keiksmažodžių ar saugaus elgesio normų neatitinkančių pavyzdžių. Nėra rasizmo, magijos, astrologijos ar iškreipto elgesio.

DŽERONIMAS STILTONAS IR BENDROSIOS GYVENIMO VERTYBĖS
Džeronimo Stiltono elgesys remiasi visuotinėmis etikos vertybėmis, tokiomis kaip pagalba kitiems, noras daryti gera, siekis augti ir tobulėti. Be to, Džeronimas apdovanotas sveiko optimizmo doze: jis niekada nenuleidžia rankų keblioje padėtyje. Gali būti, kad akimirką jis nusimins, gal net beveik praras viltį. Tačiau tokia būsena trunka labai trumpai, ir jis vėl ima aktyviai veikti.

DŽERONIMAS STILTONAS IR LYGYBĖ
Džeronimas Stiltonas gyvena daugiatautėje visuomenėje, kuri remiasi pagarbos kitokiam principu. Be to, Džeronimui labai rūpi lygybės tarp vyriškos ir moteriškos lyties ir socialiniame gyvenime, ir darbe tema.

DŽERONIMAS STILTONAS IR GYVENIMAS
Kai kada Džeronimui atrodo, kad jis yra nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių įkaitas. Jis labai įsitraukęs į darbą ir jaučia didelę atsakomybę prieš savo darbuotojus, draugus ir šeimą. Tačiau kiekvieno nuotykio pabaigoje Džeronimas jaučiasi pasiekęs visišką harmoniją su savimi ir pasauliu, nes gyvenimas yra gražus – jis džiaugiasi turintis daug draugų ir tokią nuostabią šeimą.

DŽERONIMAS STILTONAS IR LAIMĖ
Džeronimas moko, kad tikroji laimė žmogų aplanko ne tada, kai jis trokšta to, ko neturi, o tuomet, kai džiaugiasi tuo, ką turi. Dėmesį reikia sutelkti į teigiamus gyvenimo dalykus, o ne į neišvengiamus trūkumus. Tikrąjį džiaugsmą suteikia ne vienadienis atsitiktinis malonumas, jis pasiekiamas savo energiją nukreipiant teigiamiems tikslams įgyvendinti.

DŽERONIMAS STILTONAS IR TAIKA
Savo nuotykiuose Džeronimas Stiltonas visada atkreipia dėmesį į tai, koks baisus yra karas ir kokia svarbi taika. Jo knygos ramina: jose nuolat primenama, kad mūsų laukia graži ateitis. Džeronimo šūkis yra: "Ne su karu kovok, bet palaikyk taiką!"

DŽERONIMAS STILTONAS IR DRĄSA
Džeronimas moko, kad geriausias ir paprasčiausias būdas nugalėti savo baimes yra drąsiai su jomis susiremti. Geriausios patirtys yra tos, kurios reikalauja daugiausia pastangų ir kartu mus ugdo, tobulina naujus sugebėjimus. Tikroji drąsa yra ne būti bebaimiam, bet sugebėti sąmoningai drąsiai pasiekti savo galimybių ribą ir bandyti ją įveikti.

DŽERONIMAS STILTONAS IR ŠEIMA
Džeronimui šeima ir artimieji yra nepaprastai svarbūs, jie viso jo gyvenimo pagrindas.
Šeimos artumas taip glosto širdį, kad gali nuskaidrinti net pačią niūriausią dieną. Tarp giminaičių ir draugų negali kilti nesutarimų, kurių nebūtų įmanoma užglaistyti, nėra tokių rūpesčių, kurių nebūtų galima įveikti.

DŽERONIMAS STILTONAS IR DRAUGYSTĖ
Draugystė Džeronimui yra labai svarbi. Stengdamasis ją išsaugoti ji pasiryžęs nekreipti dėmesio į savo baimes ir drąsiai sutikti visus sunkumus. Neretai Džeronimas tampa "atsitiktiniu herojumi", kuris dėl draugystės leidžiasi į pavojingus nuotykius.

DŽERONIMAS STILTONAS IR DARBAS
Džeronimas nepaprastai mėgsta savo darbą ir visuomet sako: "Ak, kaip man patinka knygos! Man patinka jas skaityti, vartyti, uostyti. Dievinu šviežio rašalo, ką tik išspausdinto popieriaus kvapą! Koks puikus leidėjo darbas!"
Džeronimas labai daug dirba ir visada yra labai užsiėmęs. Tačiau tai daro su džiaugsmu, nes darbas yra jo gyvenimas. Jis mano, kad jam pasisekė, jog gali dirbti labai mėgstamą darbą.
Ir dirba Džeronimas labai sąžiningai: kiekvieną istoriją rašo iš visos širdies, jomis stengiasi padrąsinti, suteikti optimizmo ir energijos.
Iš širdies parašyta knyga labai skiriasi nuo kitų: ji gražesnė, tikresnė, geresnė!

DŽERONIMAS STILTONAS IR JO PRIEŠININKAI
Džeronimo santykiai su priešininkais visada grindžiami ne brutalia priešprieša, o sąžininga konkurencija, tai yra mandagiu elgesiu ir pagarba. Priešininkų erzinimus Džeronimas dažnai priima kaip galimybę lavinti savo kantrybę.

DŽERONIMAS STILTONAS IR FANTAZIJA
Žodis "fantazija" kilęs iš graikų "phaino", kuris reiškia "rodyti". Tai proto sugebėjimas kurti fantastines istorijas ar pasakojimus, kurie nesusiję su realybe, patirtais išgyvenimais ar konkrečiais įvykiais.
Vaizduotė skatina žaisti, "apsimesti", tai yra kartu su žaidimo draugais prasimanyti didingų ir jaudinančių nuotykių. Tai turi būti ne bėgimas nuo realaus pasaulio, o tokia kelionė, iš kurios vaikai grįžta ūgtelėję. Žmogus, kuris moka svajoti, žvelgs į gyvenimą kitokiomis akimis ir pamatys tai, ko kiti nemato, mokės spręsti problemas, apeidamas į jas iš kitos pusės, kūrybingai, ryžtingai ir optimistiškai.

DŽERONIMAS STILTONAS IR VAIZDUOTĖ
Vaizduotė – tai sugebėjimas vaizduotis daiktus ar įvykius, remiantis kasdienio gyvenimo dirgikliais. Pavyzdžiui, skaitant knygą ar žiūrint filmą, galima įsivaizduoti, kad esi pagrindinis knygos ar filmo herojus.
Tinkamai naudojama vaizduotė gali būti labai naudingas sugebėjimas, galintis padėti įveikti kai kuriuos sunkumus ir baimes, pavyzdžiui, jaudulį prieš egzaminus, sporto rungtis, turimą pasakyti kalbą… Savęs įsivaizdavimas teigiamoje padėtyje pagelbsti labiau pasitikėti savimi ir nusiteikti optimistiškai, tai netgi gali padėti įgyvendinti svajones!

DŽERONIMAS STILTONAS IR MAGIJA
Burtai yra tiktai žalinga iliuzija! Juk iš tiesų neužtenka turėti burtų lazdelę, kad pakeistum realybę ar transformuotum dalykus, kurių nesinori priimti. Nuo senų senovės žmonės, norėdami išspręsti iškilusias problemas, į pagalbos pasitelkdamas burtus... bet juk burtų nėra!
Stebuklingi amuletai yra beverčiai, burtažodžiai neveikia... o raganos, magai, fėjos, kaukai, nykštukai, žmogėdros ir milžinai būna tik pasakose, juos galime laikyti tik fantastinių pasakojimų herojais.

DŽERONIMAS STILTONAS IR NEIGIAMI PERSONAŽAI
Fantastiniame pasaulyje yra ir neigiamų personažų, tokių kaip žmogėdros ir raganos. Jie įkūnija blogį ir yra nemieli, jų nereikia mėgdžioti, nes jie niekam tikę ir nelaimingi. Gėris visuomet laimi prieš blogį, nors tai ir ne visada matyti iš karto.

DŽERONIMAS STILTONAS IR LAIMINGA PABAIGA
Džeronimas nėra nei herojiškas, nei sportiškas raumenų kalnas ir beveik visko bijo. Tačiau galų gale vis tiek laimi, pasiekia savo tikslą, išsisuka iš keblios padėties. Visa tai jis įveikia padedamas humoro, sugebėjimo visur įžvelgti teigiamus dalykus ir, svarbiausia, jam į pagalbą atskuba draugai.
Matydami, kad ir jis turi silpnųjų pusių, jaučiamės drąsiau: jeigu sugebėjo net tas lepšis Džeronimas… vadinasi, įmanoma nugalėti savo baimes ir įveikti sunkumus!
Šiuo požiūriu laiminga pabaiga yra ne iliuzija, o viltis, nes Džeronimas moko tikėti ateitimi, nenuleisti rankų, jei užklumpa sunkumai, ir kurti geresnę ateitį.